Атопічний дерматит- це не хвороба, це - спосіб життя.
Обізнаність щодо даного стану зростає. Все менше годуючих матусь на суворих дієтах, все більше діток, що активно знайомляться з новими смаками, розширюючи свій раціон, не дивлячись на атопічний дерматит. Все більше батьків мають досвід користування емольєнтами. 🙏♥️ Це радує і мінімізує час на прийомі, коли пояснюємо елементарне.😊 Про даний стан знають більшість молодих мам, вони цікавляться особливостями догляду за такою шкірою, читають статті, а також нерідко змінюють лікарів в пошуках альтернативних варіантів лікування, просять підібрати схему лікування, яка вилікувала раз і назавжди. Проте я завжди кажу... Якщо ми не можемо змінити ситуацію, ми можемо змінити відношення до неї. Є моменти, які варто осягнути, зрозуміти та прийняти.
- Атопічний дерматит - це чергування ремісій та загострень. Ремісія триває від кількох днів до кількох років, все індивідуально.
- ''Перерости'' атопічний дерматит означає, що в певний період життя в шкірі відбуваються зміни направлені на компенсацію 'поломки', починають синтезуватись структурні білки, які беруть на себе функцію того чарівного філагрину, якого немає чи недостатньо. Шкіра захищається, це логічно. При стабільній структурі шкіри поступово нормалізуються імунні процеси.
Ремісія не настає. Чому?
- Загальна кількість емольєнта складає для дорослих від 350-500мл,для дітей - 250мл. на тиждень. Наносити від 1до 5р на доб, особливо після купання.
- Економите емольєнт, не наносите на все тіло, не регулярно наносите, забуваєте, лінуєтесь-буде сухість.
- Любите прийняти гарячий душ, ваша дитина обожнює тривало поплюскатись у ванні-буде сухість.
- Гігієнічний душ після занять спортом чи перебування в басейні, з послідуючим нанесенням емольєнта обов'язково.😊Забули, не встигли, це відбувається постійно - чекайте на загострення.
- Синтетичний одяг порушує теплообмін та не має здатності поглинати піт, багато такого в гардеробі-буде подразнення та свербіж.
- Використання дезінфектантів у тих же басейнах може спровокувати контакту реакцію. Проте басейн і спорт не протипоказ при атопічному дерматиті, коли турбуєшся про себе.
- Ваша дитина обожнює ліпити (слайми, пластилин, та різні види його модифікації) будьте насторожені, нерідко провокує контактну алергію, особливо коли попередньо атопічний дерматит був локалізований на кистях. Пропонуйте дитині альтернативу даному заняттю. Змінювати вид гри корисно як для шкіри, так і для розвитку.
- Море, сонце і вода, морська ☝️-чудовий варіант кліматотерапія, приємно і ефективно. Але з якісним сонцезахистом, підібраним індивідуально лікарем. І так щороку. І звичайно нанесення емольєнта після гігієнічного душу, перед сном(літом у формі емульсій та лосьйонів).
- Хобі, професія, вид діяльності та варіанти відпочинку мають бути з мінімальним контактом з потенційними хімічними речовинами, алергенами, спосіб життя, робота, бажано щоб були не пов'язані з порушенням циркадних ритмів, мінімізовуючи стресовість наскільки це можливо☝️😊
Щодо харчових та побутових алергенів.
Останні дані свідчать, що алергеном стає те, що проконтактувало з шкірою. Транскутанна сенсибілізація провокує наростання симптомів алергії.☝️Вести харчовий щоденник важливо, спостерігати за дитиною важливо😊 Проте і важливо дитину не обмежувати в раціоні, формувати її смаки, дати можливість сформувати повноцінний, цікавий, різноманітний раціон. Звичайно, обережно та з розумом. Экзотика в їжі уже норма. Дати можливість дитині бути повноцінною і насолоджуватись благами сучасного світу, підготувати її до такого різноманіття це великий труд батьків, але воно того варте.
Дерматолг МЦ "Омеда"
Пушкар Ю.В