Дерматоскопія

Народне повір'я, що, чим більше у людини родимок, тим він буде щасливішим, спростовують лікарі: дуже часто саме родимки є першопричиною появи у людини такого небезпечного для життя захворювання, як меланома, або рак шкіри. Які чинники впливають на це, коли родимки на тілі людини стають небезпечними і загрожують життю людини? 

Дійсно, чим більше родимок знаходиться на тілі людини, тим більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися в небезпечну меланому. Родимка сама по собі є доброякісним новоутворенням на тілі, що складається з незрілих або змінених клітин епідермісу. Родимки не загрожують життю і здоров'ю людини, будучи іноді тільки косметичним дефектом. Але за певних обставин родимки раптом починають рости, проникаючи вглиб шкірного покриву, утворюючи метастази, на місці родимок утворюються злоякісні клітини, які можуть дуже швидко ділитися і зростати, народжуючи ракову пухлину.

У медицині існує певний стандарт підрахунку ризику меланоми: якщо у людини на тілі 20 і більше родимок — він вже має високий шанс отримати злоякісну меланому в майбутньому.

Локалізація родимок вельми різноманітна — вони можуть бути як на обличчі, так і на закритих ділянках тіла, в пахових складках, на кінцівках, на ліктьових і колінних згинах, на волосистій частині голови, на червоній облямівці губ і століттях і навіть на ступнях і долонях.

Родимки не можна ні в якому разі спалювати домашніми засобами, перев'язувати, зрізати. Потрібно бути гранично обережним, коли родимка потрапляє під бретелі бюстгальтера, під ремінь, край одягу і отримує постійне подразнюючу дію.

Важливим моментом в діагностиці невусів є запобігання переродження його на меланому.

Найбільш перспективним методом ранньої діагностики є — дерматоскопія.

Дерматоскопія — це неінвазивний діагностичний метод візуальної оцінки шкірних поразок, який дозволяє більш ретельно вивчити як поверхня шкіри, так і її більш глибокі шари. Суть методу полягає в тому, що за допомогою спеціального приладу — дерматоскопи при 10-кратному збільшенні досліджуються поверхневі шари шкіри. Це дозволяє більш ґрунтовно вивчити симетричність новоутворення, його межі, структуру. Дерматоскопія є стандартом діагностики доброякісних і злоякісних мальформаций шкіри і обов'язково проводиться перед видаленням будь-якого новоутворення (невуса, бородавки, папіломи, т. Д.). Даний діагностичний інструмент дає можливість розпізнавати морфологічні структури, невидимі неозброєним оком, для швидкої постановки діагнозу.

При проведенні дерматоскопічне досліджень, лікар дерматоонколог досліджує дерматоскопічне структури. Змінені місцеві ознаки дають право підозрювати переродження невуса в меланому:

  • атипова сітка;
  • периферійні смуги;
  • атипові точки або глобули;
  • негативна пигментированная сітка;
  • зміщені пігментні плями;
  • біло-блакитна сітка на піднятих або плоских ділянках шкіри;
  • атипові судинні структури;
  • периферійні коричневі безструктурні ділянки.

Цей метод є відбірковим, тобто скринінговим.

Показания:

  • якщо з'явилася нова родимка;
  • якщо родимка виросла, стала більш щільною, змінила колір, придбала нерівномірне забарвлення;
  • якщо в області шкірного новоутворення з'явилося запалення, лущення, тріщини, виразки, поколювання або свербіж;
  • якщо розмір родимки більше 0,5 см;
  • людям, які мають світлу шкіру і світле волосся;
  • жінкам в період вагітності;
  • людям похилого віку (від 60 років);
  • людям, які мають родинні плями, особливо більше 10 см в діаметрі;
  • людям, у родичів яких меланома була в анамнезі.

Протипоказань до проведення дерматоскопія немає, спеціальної підготовки з боку пацієнта не потрібно.

ВИСНОВОК: Дерматоскопія є особливо актуальною для ранньої діагностики меланоми.

У медичному центрі «Омеда» проводиться цифрова дерматоскопія на відеоскопіческой стійці Dr.Scampus з фотоархівірованіем.

При діагностуванні того чи іншого захворювання, виваженої оцінки стану інших пов'язаних систем організму, додаткової діагностики та аналізів лікарі-дерматологи медичного центру «Омеда» виробляють підбір максимально ефективних в даній конкретній ситуації методик і препаратів для лікування і профілактики дерматологічної проблеми.

Обов'язкова консультація у дерматонколога потрібна в разі травмування родимки, появи печіння і свербіння в області невуса, зміни забарвлення родимки, її ущільнення або розм'якшення, освіти на ній бульбашок і виразок.

У разі небезпеки виникнення на місці невуса злоякісної пухлини лікар дерматоонколог прийме рішення про його видаленні.

Найбільш сучасним і безпечним методом видалення родимок є радіохвильова хірургія.

Використання радіохвильового коагулятора дозволяє виконувати відразу три процедури: видалити родимку, зупинити кровотечу і дезінфікувати оперований об'єкт. Під час операції навколишні невус здорові тканини не ушкоджуються, тому після видалення родимок методом радіохірургії слідів практично не остается.Удаленние тканини обов'язково відправляються на гістологічне дослідження.

Для видалення таких утворень як вірусні папіломи, бородавки, себорейниє кератоми частіше використовується кріодеструкція за допомогою рідкого азоту.
Саме тому, маючи на меті позбутися непривабливою родимки або при підозрі на патологічні процеси в невуси, необхідно звернутися до дерматоонколога в медецинский центр «Омеда», оскільки тільки фахівець зможе правильно оцінити ситуацію і вибрати оптимальний метод позбавлення від новоутворень

Зворотній зв'язок

Ми хочемо, щоб наші пацієнти отримували тільки кваліфіковану допомогу, тому ретельно стежимо за якістю послуг.

Написати нам