УЗД черевної порожнини — це найпоширеніший і всім вже звичний метод обстеження внутрішніх органів і тканин живота для діагностики та профілактичної мети. За інформативності він, можливо, і відстає від більш сучасних технологій (КТ і МРТ), але з безпеки і безболісності — значно перевершує їх. Тому процедуру УЗД черевної порожнини без обмежень призначають дітям, навіть новонародженим, і вагітним жінкам.
Ця процедура дає можливість побачити розташування органів абдомінальній області, а також оцінити їх розміри.
Призначають при захворюваннях:
- Печінки,
- Жовчного міхура,
- Підшлункової залози,
- Нирок,
- Селезінки,
- Лімфатичних вузлів черевної порожнини.
Зробити УЗД черевної порожнини можна за власним бажанням, але для більш диференційованого обстеження потрібно напрямок: лікаря-терапевта, гастроентеролога, педіатра та інших фахівців.
Як підготувати до процедури дитину?
Дітей до одного року краще водити на обстеження перед наступним годуванням, щоб їжа не надходила 2-4 години. За годину не потрібно давати малюкові воду.
Для дітей до 3 років вимоги практично ті ж: не можна годувати за 4 години, і поїти — за годину. Коли дитині більше 3 років, його не потрібно годувати за 5-6 годин.
Важливо! Якщо у вас є результати попередніх обстежень, їх необхідно взяти з собою. Це допоможе фахівця відстежити динаміку.
Підготовка до УЗД черевної порожнини дорослих:
- УЗД органів черевної порожнини проводиться натщесерце, ідеальний час для проведення — ранкові години. Але якщо у вас дослідження після обіду — останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 5-6 годин.
- Спеціальна дієта, що призначається пацієнту за кілька днів до процедури: з раціону необхідно виключити продукти, які можуть викликати підвищене газоутворення і утруднити ультразвукове дослідження (молоко і молочні продукти, чорний хліб, бобові, свіжі овочі і фрукти, газовані і алкогольні напої).
- Перед дослідженням не можна проводити гастроскопію або колоноскопію.
- Перед УЗД не можна палити: куріння викликає скорочення жовчного міхура, що може ввести в оману лікаря і привести до невірної постановці діагнозу.
- Перед УЗД нирок і сечового міхура потрібно випити 1 літр води, за 1 годину до обстеження.
Процедура безболісна і проводиться максимум за 20 хвилин. Саме за цей період можна оцінити стан органів черевної порожнини і навіть поставити діагноз. Даний метод досить доступний, недорогий, безпечний і при цьому вельми ефективний.
У нашому медичному центрі УЗД виконують одні з провідних у Вінниці фахівців. Діагностика проводиться на сучасному апараті LOGIQ F6, який використовується в клініках Європи та США. Якщо вас турбують болі в животі, не затягуйте, записуйтеся на процедуру в Медичний центр «Омеда».