УЗД черевної порожнини — це найпоширеніший і всім вже звичний метод обстеження внутрішніх органів і тканин живота для діагностики та профілактичної мети. За інформативності він, можливо, і відстає від більш сучасних технологій (КТ і МРТ), але з безпеки і безболісності — значно перевершує їх. Тому процедуру УЗД черевної порожнини без обмежень призначають дітям, навіть новонародженим, і вагітним жінкам.

Ця процедура дає можливість побачити розташування органів абдомінальній області, а також оцінити їх розміри.

Призначають при захворюваннях:

 • Печінки,
 • Жовчного міхура,
 • Підшлункової залози,
 • Нирок,
 • Селезінки,
 • Лімфатичних вузлів черевної порожнини.

Зробити УЗД черевної порожнини можна за власним бажанням, але для більш диференційованого обстеження потрібно напрямок: лікаря-терапевта, гастроентеролога, педіатра та інших фахівців.

Як підготувати до процедури дитину?

Дітей до одного року краще водити на обстеження перед наступним годуванням, щоб їжа не надходила 2-4 години. За годину не потрібно давати малюкові воду.

Для дітей до 3 років вимоги практично ті ж: не можна годувати за 4 години, і поїти — за годину. Коли дитині більше 3 років, його не потрібно годувати за 5-6 годин.

Важливо! Якщо у вас є результати попередніх обстежень, їх необхідно взяти з собою. Це допоможе фахівця відстежити динаміку.

Підготовка до УЗД черевної порожнини дорослих:

 • УЗД органів черевної порожнини проводиться натщесерце, ідеальний час для проведення — ранкові години. Але якщо у вас дослідження після обіду — останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 5-6 годин.
 • Спеціальна дієта, що призначається пацієнту за кілька днів до процедури: з раціону необхідно виключити продукти, які можуть викликати підвищене газоутворення і утруднити ультразвукове дослідження (молоко і молочні продукти, чорний хліб, бобові, свіжі овочі і фрукти, газовані і алкогольні напої).
 • Перед дослідженням не можна проводити гастроскопію або колоноскопію.
 • Перед УЗД не можна палити: куріння викликає скорочення жовчного міхура, що може ввести в оману лікаря і привести до невірної постановці діагнозу.
 • Перед УЗД нирок і сечового міхура потрібно випити 1 літр води, за 1 годину до обстеження.

Процедура безболісна і проводиться максимум за 20 хвилин. Саме за цей період можна оцінити стан органів черевної порожнини і навіть поставити діагноз. Даний метод досить доступний, недорогий, безпечний і при цьому вельми ефективний.

У нашому медичному центрі УЗД виконують одні з провідних у Вінниці фахівців. Діагностика проводиться на сучасному апараті LOGIQ F6, який використовується в клініках Європи та США. Якщо вас турбують болі в животі, не затягуйте, записуйтеся на процедуру в Медичний центр «Омеда».

Зворотній зв'язок

Ми хочемо, щоб наші пацієнти отримували тільки кваліфіковану допомогу, тому ретельно стежимо за якістю послуг.

Написати нам